Białołęcki Bieg Wolności

Białołęcki Bieg Wolności

2397

Z przyjemnością informujemy o bardzo ciekawej inicjatywie, której pomysłodawcą i współorganizatorem jest pani kurator Anna Myślińska z III Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Pragi-Północ.

Dnia 13.12.2015r. o godz. 12.13. wystartuje I. Białołęcki Bieg Wolności dla uczczenia pamięci internowanych w stanie wojennym. Biegacze będą mieli do pokonania dystans symbolicznych 13 km.

Trasa biegu (3 pętle o długości ok. 4300 m) zlokalizowana jest wokół Aresztu Śledczego i Zakładu Karnego na Białołęce, czyli miejsca internowania wielu działaczy walczących o wolność i demokrację Polski. W organizację biegu włączyły się Kuratorska Służba Sądowa i Służba Więzienna.

Pomysł już teraz cieszy się dużym zainteresowaniem z uwagi na swój historyczny, edukacyjny i patriotyczny wymiar. Bieg jest otwarty dla osób od 16 roku życia. Wpisowe będzie wynosić w tym roku 13 zł. Limit miejsc wynosi 400 osób. W klasyfikacji organizatorzy przewidują dwie dodatkowe kategorie tj.: Osadzeni oraz Pracownicy i funkcjonariusze Służby Więziennej i kuratorzy sądowi.

Organizatorzy mają nadzieję, że sama impreza oraz rywalizacja będą dobrą okazją do integracji naszych środowisk oraz promocji wizerunku kuratorskiej służby sądowej. Zachęcamy gorąco wszystkich kuratorów (także społecznych) do licznego udziału w wydarzeniu.
Szczegóły i zapisy na: http://www.biegwolnosci.waw.pl