Pobito kuratora sądowego w trakcie wykonywania czynności służbowych

Pobito kuratora sądowego w trakcie wykonywania czynności służbowych

2192

Jak podają media, w okręgu opolskim doszło do pobicia kuratora rodzinnego. Kurator podejmował czynności w związku z zawiadomieniem przez szkołę o podejrzeniu, iż matka odebrała jedno z dzieci ze szkoły znajdując się w stanie po spożyciu alkoholu. Kurator podjął czynności najpierw w szkole, a następnie w mieszkaniu nadzorowanej. Tam doszło do szarpaniny i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego, jakim jest kurator sądowy – mówi Katarzyna Janas, rzecznik komendy powiatowej policji w Nysie.

Kuratorka potwierdziła w mieszkaniu, że matka jest w stanie upojenia alkoholowego – mówi Bolesław Wierzbicki, szef Prokuratury Rejonowej w Nysie. – Podczas rozmowy kobieta nieoczekiwanie zaatakowała kuratora, biła pięściami po całym ciele, czym spowodowała liczne obrażenia. Poszkodowana wymagała pomocy medycznej, której udzieliło jej wezwane pogotowie. (źródło: wyborcza.pl)

Policja prowadzi dochodzenie. Kobiecie może zostać postawiony zarzut naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia funkcjonariusza publicznego, za co grozi do 3 lat więzienia.

O zdarzeniu można przeczytać także w serwisach: tvn24.plnowinynyskie, nto.pl.