Mama Tata Tablet – kampania Fundacji Dzieci Niczyje

Mama Tata Tablet – kampania Fundacji Dzieci Niczyje

1704

Kampania „Mama, tata, tablet” prowadzona przez Fundację Dzieci Niczyje powstała z myślą o rodzicach dzieci w wieku od 0 do 6 lat. Akcja przestrzega przed zbyt wczesnym i niekontrolowanym udostępnianiem dzieciom urządzeń elektronicznych, jak tablety czy smartfony. Autorzy kampanii wskazują jednocześnie kiedy i jak udostępniać media elektroniczne z pożytkiem dla rozwoju najmłodszych.

Jak przedstawiają organizatorzy kampanii powołując się na wyniki badań, ponad 40% rocznych i dwuletnich dzieci w Polsce  korzysta z tabletów lub smartfonów, wśród nich niemal co trzecie korzysta z urządzeń mobilnych codziennie lub prawie codziennie. 60% rodziców, którzy udostępniają dzieciom tablet lub smartfon, robi to, żeby zająć się swoimi sprawami, co czwarty po to, żeby dziecko zjadło posiłek, 18% – żeby dziecko zasnęło.

Te i inne wyniki badań przedstawione są w niezwykle oryginalnej formie na specjalnie dedykowanej kampanii stronie www.mamatatatablet.pl. Można też stamtąd pobrać broszury informacyjne dla rodziców. Zachęcamy do zapoznania się z tym niezwykle aktualnym tematem.