Polacy nadal nie ufają sądom

Polacy nadal nie ufają sądom

Policja na swojej stronie internetowej pochwaliła się właśnie wynikami badania zrealizowanego na początku br. przez CBOS dotyczącego zaufania obywateli do instytucji i organizacji publicznych. Badania takie przeprowadzane są od dziesięciu lat. Wyniki badania wskazują, że obecnie 65% ankietowanych deklaruje zaufanie do policji, natomiast 27% takiego zaufania nie ma. Wyniki te nie uległy zmianie w porównaniu do poprzedniego badania ze stycznia 2012r.

Z komunikatu dowiadujemy się także, że Polacy najbardziej ufają Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, Caritas i wojsku. Najmniejszym zaufaniem cieszą się partie polityczne (20%) i związki zawodowe (26%). Dość słabo wypadają w tym badaniu sądy, którym ufa mniej niż połowa Polaków. Na pytanie: Czy ogólnie rzecz biorąc ma Pan(i) zaufanie czy też nie ma Pan(i) zaufania do wymienionych instytucji? sąd zaznaczyło jedynie 46% respondentów.

Link do informacji na stronie internetowej Policji: http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/122393,Wiekszosc-Polakow-deklaruje-swoje-zaufanie-do-Policji.html

Link do strony, z której można pobrać pełny komunikat z badań CBOS:  http://www.cbos.pl/PL/publikacje/raporty.php (pobranie kosztuje 8 zł).