Przychodzi uczeń do prawnika – bezpłatny poradnik dla młodzieży

Przychodzi uczeń do prawnika – bezpłatny poradnik dla młodzieży

2709

Ministerstwo Sprawiedliwości zachęca do korzystania z bezpłatnego poradnika „Przychodzi uczeń do prawnika…” Przygotowany przez ministerstwo materiał to innowacyjny przewodnik po prawie adresowany do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Ma on uświadamiać, że znajomość prawa jest korzystna, chroni przed zagrożeniami i pomaga w codziennym życiu.

poradnikPoradnik jest jednym z działań realizowanego od sierpnia 2013 r. przez Ministerstwo Sprawiedliwości projektu „Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu” w ramach Programu Operacyjnego Budowanie potencjału instytucjonalnego i współpraca w obszarze wymiaru sprawiedliwości/Poprawa skuteczności wymiaru sprawiedliwości, współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości (tutaj). Pod tym adresem można też pobrać elektroniczne wersje poradnika. Informację dotyczącą możliwości osobistego odbioru publikacji można uzyskać pod numerami telefonów: 22 23 90 649, 22 23 90 583 oraz pisząc na adres mailowy Sienkiewicz@ms.gov.pl

BRAK KOMENTARZY

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.