Wizyta przedstawicieli norweskiego Biura Probacyjnego Akershus

Wizyta przedstawicieli norweskiego Biura Probacyjnego Akershus

W dniach 24-25 maja 2016 roku odbyła się w Warszawie druga wizyta studyjna przedstawicieli partnera norweskiego w projekcie „Upowszechnienie stosowania kar nieizolacyjnych i środków probacyjnych w systemie sądownictwa karnego” .  Projekt finansowany jest ze środków funduszy norweskich oraz ze środków krajowych.

Podczas wizyty goście zapoznali się z systemem wykonywania kary w Polsce, jak również z kuratorską służbą sądową w systemie readaptacji społecznej skazanych w świetle polityki karnej państwa.

Zaproszeni Goście zwiedzili i poznali historię Aresztu Śledczego Warszawa-Mokotów przy ul. Rakowieckiej. Zobaczyli Izbę Pamięci, poświęconą historii i genezie Służby Więziennej w Polsce, świetlicę centralną wraz z sekcją kulturalno – oświatową, oddział terapeutyczny dla skazanych uzależnionych od alkoholu „Atlantis”, oraz oddział szkolny i przejściowy.

Na przykładzie pawilonu dla tzw. „niebezpiecznych” omówiono system zabezpieczeń techniczno-ochronnych, stosowanych w tego typu oddziałach. Na zakończenie wizyty delegaci odwiedzili pomieszczenia będące w latach 1947- 1956  miejscem straceń Żołnierzy Wyklętych.

źródło: www.ms.gov.pl (na stronie dostępne są również zdjęcia z wizyty).