Krakowscy kuratorzy zapraszają do Strefy Nastolatka

Krakowscy kuratorzy zapraszają do Strefy Nastolatka

2506

Dworek Białoprądnicki i Krakowskie Stowarzyszenie Kuratorów Sądowych, w ramach istniejącej Strefy Rodzica prowadzą punkt porad dla rodziców i ich nastoletnich dzieci.

Zasadą działania punktu porad jest anonimowość. Organizatorzy nie zbierają żadnych danych o osobach, które zechcą skorzystać z porady. Oferta adresowana jest do rodziców a także młodzieży, którzy z różnych powodów nie chcą udać się do pedagoga szkolnego, psychologa, pracownika socjalnego czy przedstawicieli innych zawodowych służb, lecz wolą najpierw anonimowo porozmawiać o problemie, który ich nurtuje.

Organizatorzy nie prowadzą terapii ani nie podejmują działań długoterminowych wobec osób odwiedzających punkt. Założeniem jest udzielenie porady mającej na celu wskazanie możliwych rozwiązań problemu, podanie danych konkretnych specjalistów i kierunków działania. Zadaniem osoby dyżurującej w punkcie jest także wysłuchanie, udzielenie wsparcia psychicznego, doraźne podniesienie na duchu.

Dyżury kuratorów sądowych odbywają się raz w tygodniu: w środy, w godz. 17-19 w Dworku Białoprądnickim przy ul. Papierniczej 2 , w pomieszczeniach Strefy Rodzica

Zasady działania :

Jesteś tu bezpieczny i anonimowy,

Możesz się wygadać , będziesz wysłuchany,

Dowiesz się ,że nie ma sytuacji bez wyjścia,

Pomożemy Ci rozwiązać Twój problem