Już 115,5 litra krwi! Cel akcji osiągnięty, a to jeszcze nie koniec

Już 115,5 litra krwi! Cel akcji osiągnięty, a to jeszcze nie koniec

Klub Honorowych Dawców Krwi przy Sądzie Okręgowym w Poznaniu, którego działalność zainicjowali członkowie Wielkopolskiego Stowarzyszenie Kuratorów Sądowych, w ramach obchodów stulecia kurateli sądowej w Polsce przeprowadził w październiku dwie akcje krwiodawstwa pod nazwą: „Mamy TO we Krwi”

Tym razem akcje odbyły się w dniu 5 października 2018 r. w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Obornikach i 22 października 2018 r. w Sądzie Okręgowym w Poznaniu.

W akcji w Obornikach i Poznaniu łącznie udział wzięło 121 osób, wśród których byli pracownicy Sądu Rejonowego w Obornikach i Sądu Okręgowego w Poznaniu, Służba Więzienna, studenci Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa, kuratorzy zawodowi i społeczni oraz mieszkańcy powiatu obornickiego. Podczas akcji mogliśmy liczyć na duże zainteresowanie i frekwencję, dzięki której zebrano 48 litrów krwi.

W ramach akcji 100 litrów krwi na stulecie kurateli sądowej w Polsce udało się zebrać wspólnie 115,5 litra krwi.

Zapraszamy do udziału w kolejnej w tym roku akcji, która odbędzie się w Obornikach w dniu 7 grudnia w Sali Sesyjnej Starostwa Obornickiego w godzinach od 10:00 do 16:00.

Jeszcze raz dziękujemy za liczny udział pracowników Sądu Okręgowego w Poznaniu i Rejonowego w Obornikach. Dziękujemy Panu Krzysztofowi Lewandowskiemu – Prezesowi Sądu Okręgowemu w Poznaniu, Dyrekcji Sądu, kuratorom sądowym, sędziom, służbom więziennym, studentom Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu oraz Staroście i mieszkańcom powiatu obornickiego.

Autor tekstu: Piotr Cyruliczek