Fundacja Pomost organizuje zrzutkę na wigilię dla osób, które opuściły zakład karny

Fundacja Pomost organizuje zrzutkę na wigilię dla osób, które opuściły zakład karny

1742

Fundacja Pomost prowadzi w Zabrzu dom dla byłych więźniów, w którym przechodzą oni roczne kursy readaptacji społecznej. W tym czasie mieszkają w ośrodku, pracują i uczestniczą w życiu społeczności. Zazwyczaj po roku wracają do życia społecznego – odnawiają kontakty z rodzinami, znajdują dla siebie lokum, usamodzielniają się.

Fundacja współpracuje z kuratorami sądowymi. Swoją ofertę i doświadczenia przybliża też na konferencjach poświęconych pomocy postpenitencjarnej w Krynicy Zdroju.

Fundacja Pomost chce zorganizować dla swoich podopiecznych wigilię, na którą zamierza też zaprosić przyjaciół fundacji, którzy pomagają im przez cały rok. Tak piszą o tych planach: Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy. Chcemy, by nasi podopieczni, którzy ostatnie święta prawdopodobnie spędzili za kratami, mieli możliwość godnego i odświętnego przeżycia tego czasu. W ośrodku przebywa zwykle od kilkunastu do ponad 20 osób. Razem z gośćmi i kadrą na wigilii będzie prawdopodobnie około 50 osób. I właśnie na ten cel zamierzamy prosić Państwa o pomoc w zebraniu środków. Każda złotówka jest dla nas ważna. Akcja crowdfundingowa prowadzona jest na portalu zrzutka.pl

Wiemy, że czasem zmiana postaw zaczyna się w takich chwilach. Zachęcamy do obejrzenia filmu Fundacji i wsparcia akcji: 

BRAK KOMENTARZY

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.