We Wrocławiu wystartowały studia podyplomowe dla zawodowych kuratorów sądowych organizowane przez KSSiP

We Wrocławiu wystartowały studia podyplomowe dla zawodowych kuratorów sądowych organizowane przez KSSiP

3487

W dniu 30 listopada br. w barokowej auli Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego odbyła się uroczysta inauguracja studiów podyplomowych dla kuratorów zawodowych organizowanych przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury. Wykonawcą zamówienia jest Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. W trwających dwa semestry studiach bierze udział 100 kuratorów zawodowych z terenu całej Polski.

Dzisiejsza uroczystość miała wyjątkowo atrakcyjną oprawę. Wśród gości znalazł się Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego prof. Adam Jezierski, który oprócz tego, że skierował do studentów słowa przywitania, zagrał krótki koncert na zabytkowych organach Adama Horatiusa Caspariniego z 1718 roku. Była to niezwykła niespodzianka. Akustyka auli pokazała cały swój magiczny potencjał, a Pan rektor swój nieprzeciętny talent muzyczny.  Miłe słowa do słuchaczy studiów skierowali Dziekan Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii UWr prof. Karol Kiczka i Zastępca Dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury p. Adam Czerwiński. W imieniu społeczności kuratorskiej głos zabrał Kurator Okręgowy w Sądzie Okręgowym we Wrocławiu p. Mirosław Nawrocki.  Całość prowadził dr hab. Adam Kwieciński – kierownik studiów podyplomowych. W otwarciu uczestniczył również Kierownik Katedry Prawa Karnego Wykonawczego WPAiE UWr – prof. Tomasz Kalisz.

Wszyscy obecni podkreślali bardzo duże zainteresowanie kuratorów zawodowych studiami podyplomowymi, co po raz kolejny dowodzi determinacji tej grupy zawodowej w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych. Na studia – mimo krótkiego terminu zgłoszeń, zgłosiło się kilkukrotnie więcej osób niż wynosił ustalony limit miejsc. Wyrażono zatem nadzieję, że w przyszłości odbędą się kolejne edycje studiów.

Uczestnikom studiów życzymy powodzenia i udanego czasu we Wrocławiu.