Kalendarium Kuratorskich Wydarzeń – nowa funkcjonalność portalu

Kalendarium Kuratorskich Wydarzeń – nowa funkcjonalność portalu

2091

Rok jubileuszowy nabiera rozpędu. Kuratorzy sądowi w całej Polsce podejmują szereg inicjatyw oddolnych, by jeszcze bardziej zintegrować się, podkreślić swoją tożsamość i rolę w społeczeństwie. To, co z takim trudem przychodzi na poziomie centralnym, we wspólnotach lokalnych wydarza się jakby naturalniej. Kuratorzy sądowi są aktywni w środowisku otwartym, mają nawiązane relacje partnerskie z instytucjami i organizacjami pozarządowymi. Są rozpoznawalni w lokalnych systemach wsparcia społecznego i pracy na rzecz poprawy bezpiecześntwa publicznego.

Pomysłowość kuratorów, by podkreślić rangę jubileuszu, jest na miarę predyspozycji, którymi powinien cechować się kurator sądowy. Szukanie właściwej drogi to nasza specjalność. Konferencje, seminaria, biesiady, akcje krwiodawstwa, spływy kajakowe, rajdy górskie, zloty motocyklowe, rejsy żeglarskie, turnieje sportowe, bale, sadzenie dębów i pewnie jeszcze wiele innych inicjatyw zasługują na to, by je promować. Z przyjemnością to robimy. Wartościowe wydało się naszej redakcji zebranie tego wszystkiego w jednym miejscu. Stąd pomysł na dodanie Kalendarium Kuratorskich Wydarzeń. Odtąd wystarczy wejść na portal kurator.info i po prawej stronie menu odnaleźć zbliżające się wydarzenia. Zobaczymy: nazwę, datę i miejsce eventu. Po kliknięciu w wydarzenie wyświetlą się bardziej szczegółowe informacje. Oczywiście polegamy wyłącznie na treściach, które do nas prześlecie. W kalendarium umieszczamy tylko wydarzenia, które organizują lub współorganizują kuratorzy sądowi. O innych wartościowych eventach będziemy oczywiście w miarę możliwości pisać, ale kalendarium to nasze kuratorskie miejsce. Możecie też kliknąć w „Pokaż wszystkie wydarzenia”. Wówczas wyświetli Wam się kalendarz z naniesionymi na niego wydarzeniami.

Zachęcamy także do odwiedzania Mapy Obchodów 100-lecia kurateli sądowej w Polsce. Pracują nad nią przedstawiciele Komisji Rozwoju i Współpracy Krajowej Rady Kuratorów. Dziękujemy jej twórcom za świetny pomysł i włożony czas w przygotowanie i aktualizowanie strony.

BRAK KOMENTARZY

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.