Mężczyźni poszukiwani do Białej Wstążki.

Mężczyźni poszukiwani do Białej Wstążki.

W tym roku Centrum Praw Kobiet i Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier” organizują jubileuszową, bo 10. edycję konkursu „Wyróżnienie Białej Wstążki”. Ideą tego konkursu jest wybór mężczyzny, który w szczególny sposób zasłużył się, pomagając kobietom, reagując na różne formy dyskryminacji i przemocy wobec kobiet zarówno w życiu publicznym jak i prywatnym.

Przez dotychczasowe 9 lat trwania konkursu wyróżnionych zostało łącznie 72 mężczyzn z różnych instytucji i środowisk w całej Polsce. Wśród wyróżnionych są prezydenci, posłowie, ministrowie, samorządowcy, prawnicy, policjanci, filantropi. Jest też pięciu kuratorów sądowych: Henryk Pawlaczyk (rok 2011), Mirosław Sowiński (kurator społeczny, rok 2013), Adam Witkowicz (rok 2014), Krzysztof Kisiel (rok 2017) i Rafał Skręt (ubiegłoroczony laureat).

Organizatorzy tegorocznego wydarzenia liczą, że w jubileuszowej edycji wyróżnionych zostanie wielu nowych wspaniałych mężczyzn godnych tego Wyróżnienia. My z kolei liczymy, że być może wśród nich znowu będzie kurator sądowy. Kandydatury mogą zgłaszać pokrzywdzone kobiety, pracownicy instytucji i organizacji pozarządowych oraz inne osoby, które wskażą zasługi danego kandydata, a wyróżnienia bedą przyznane w ośmiu kategoriach: wymiar sprawiedliwości, organy ścigania, instytucje i organizacje pomocowe, osoby publiczne, instytucja publiczna, pracodawca-sponsor, osoba prywatna, media.


Zgłoszenia do Konkursu można dokonać do 22 listopada, na jeden z następujących sposobów:
– e-mailem, wysyłając zgłoszenie zawierające dane określone w formularzu nr 1/CPK/2019 na adres: biala.wstazka@cpk.org.pl z dopiskiem: „Wyróżnienie Białej Wstążki” 2019 r.
– poprzez stronę internetową, wypełniając zamieszczony na stronie internetowej www.bialawstazka.org formularz.
– pocztą tradycyjną w formie pisemnej, zawierającej dane określone w formularzu zgłoszeniowym nr 1/CPK/2019 na adres: Fundacja Centrum Praw Kobiet, z siedzibą w Warszawie, ul. Wilcza 60 lok. 19, 00-679 Warszawa.

Regulamin konkursu i formularz  zgłoszeniowy dostępny jest na: http://bialawstazka.org

Gala jubileuszowa odbędzie się w dniu 3 grudnia 2019 roku o godz. 16.00 w Mazowieckim Centrum Kultury w Warszawie, przy ul. Elektoralnej 12. Zachęcamy do zgłaszania swoich kandydatów.

BRAK KOMENTARZY

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.