Relacja z Krynicy-Zdroju

Relacja z Krynicy-Zdroju

Za nami piąta – jubileuszowa edycja krynickiej konferencji. Ponownie zgromadziła liczne grono uczestników, którzy doceniają wysoką jakość merytoryczną oraz doskonałą organizację spotkania. W tym roku organizatorzy zaprosili blisko 50 prelegentów i moderatorów z Polski i sąsiedniej Słowacji. Wspólnie z ponad stu uczestnikami przez trzy dni dyskutowali o tym jak skuteczniej pomagać osobom znajdującym się na życiowym zakręcie. Nie zabrakło też tradycyjnej wycieczki. Drugiego dnia konferencji uczestnicy udali się z wizytą studyjną do Zakładu Karnego w sąsiedniej Słowacji, gdzie poznali stosowane tam rozwiązania penitencjarne i postpenitencjarne. Słowaccy goście w tym czasie udali się zaś, z wizytą do polskiej jednostki penitencjarnej.

Oprócz specjalistów ze świata nauki, praktyków, w tym licznej grupy kuratorów sądowych oraz ekspertów reprezentujących wszystkie szczeble Służby Więziennej, głos zabrali również Ci, dla których zgromadzeni w Krynicy pasjonaci resocjalizacji na co dzień starają się poświęcać swój czas – byli więźniowie.


Z niecierpliwością czekamy na opracowanie i powstanie pokonferencyjnej publikacji, która ponownie ukaże się wiosną na łamach Wydawnictwa
Uniwersytetu Wrocławskiego.

Krynickie wydarzenie ponownie zostało odnotowane przez serwisy informacyjne:
https://sadeczanin.info/rozmaitosci/co-laczy-jubileuszowy-tort-krynicka-konferencje-i-sursum-corda
https://mtv24.tv/artykuly/wydarzenia/jak_pomoc_wychodzacym_na_wolnosc_wiezniom-16619.html

Więcej informacje na stronie: http://konferencjakrynica.pl