Daj „piątaka” na dziewczyny z poprawczaka – akcja OZZKS

Daj „piątaka” na dziewczyny z poprawczaka – akcja OZZKS

2530

Ludzi i akcji, które mają na celu nieść pomoc w walce z pandemią koronawirusa, jest coraz więcej, a pomóc można na kilka sposobów. Wychowanki Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Zawierciu już dawno pokazały, że chętnie angażują się w akcje charytatywne i społeczne. I znowu pomagają. Tym razem dziewczęta z zawierciańskiej placówki szyją maseczki ochronne i odzież ochronną, które będą wykorzystywane w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu, wyznaczonym do walki z wirusem SARS-CoV-2.

To nie tylko pomoc dla społeczności lokalnej, ale także forma resocjalizacji, szczególnie bliska naszej redakcji, bo w duchu sprawiedliwości naprawczej.

W przeciągu 3 tygodni od rozpoczęcia się tej akcji do Szpitala Powiatowego w Zawierciu oraz Stacji Pogotowia Ratunkowego w Zawierciu przekazanych zostało już ponad 5600 maseczek i 115 ubrań ochronnych. W prace zaangażowane są wszystkie wychowanki przebywające w placówce, a o samej akcji zrobiło się już głośno poprzez publikacje w lokalnych mediach (zobacz tutaj)

Dostrzegając tę wspaniałą postawę wszystkich wychowanek ZPiSchN w Zawierciu i będąc pełnym podziwu dla Nich, Ogólnopolski Związek Zawodowy Kuratorów Sądowych postanowił uruchomić akcję crowdfundingową na stronie zrzutka.pl, by pozyskane w ten sposób środki przekazać na zakup odzieży, butów oraz środków higienicznych.

zrzutka na ww. cel jest dostępna tutaj

Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Zawierciu jest placówką typu półotwartego, przeznaczoną dla dziewcząt w wieku od 13 do 21 lat. Aktualnie przebywa w nim 35 podopiecznych z całej Polski. W placówce prowadzona jest także terapia indywidualna i grupowa dla nieletnich uzależnionych od środków psychoaktywnych. Od września 2019 roku funkcjonuje również hostel, którego mieszkanki (wychowanki) uczęszczają do szkół oraz pracy zarobkowej poza zakładem i przygotowują się do samodzielnego życia po opuszczeniu zakładu.  

Gratulujemy Organizatorom tej akcji inicjatywy i trzymamy kciuki za jej powodzenie.

zdjęcie oraz video użyte w materiale pochodzą z profilu FB placówki.