Ruszyła akcja: Kuratorzy sądowi ochronie zdrowia

Ruszyła akcja: Kuratorzy sądowi ochronie zdrowia

Grzegorz Kozera, Przewodniczący Krajowej Rady Kuratorów, zwrócił się z apelem do wszystkich kuratorów sądowych (zawodowych i społeczych):

Szanowne Koleżanki i Koledzy
Kuratorzy sądowi,


Jeszcze przed kilkoma miesiącami nie przypuszczaliśmy, że świat może zastygnąć w bezruchu przejęty grozą pandemii, której sprawcą jest drobina niedostrzegalna przezludzkie oko- koronawirus. Dziś choroba COVID-19 zbiera żniwo. Miliony zachorowań, tysiące ofiar śmiertelnych, lęk i obawa przed kontaktem z drugim człowiekiem, zasłonięte maskami twarze, rękawice ochronne na rękach – oto nowa rzeczywistość, rzeczywistość nas wszystkich.

W tym czasie ze szczególnym szacunkiem, uznaniem, nadzieją i wiarą patrzymy natych, którzy zajmują się leczeniem chorych i zapewniają im opiekę: lekarzy, pielęgniarki, diagnostów laboratoryjnych. Będąc na pierwszej linii walki z chorobą i niosąc pomoc innym, są najbardziej narażeni na zakażenie i jego skutki. Ze względu na to potrzebują szczególnego wsparcia.

Dlatego, w odpowiedzi na apel Mazowieckiego Forum Zawodów Zaufania Publicznego, Krajowa Rada Kuratorów we współpracy z Fundacją na Rzecz Rozwoju Probacji „PROBARE”, rozpoczyna zbiórkę środków pieniężnych dla służby zdrowia z przeznaczeniem na:

  • zakup testów na obecność koronawirusa;
  • zakup środków ochrony osobistej, w szczególności: kombinezonów, maseczek, rękawic jednorazowych, gogli;
  • opłacenie kosztów wynajmu mieszkania dla pracowników służby zdrowia, którzy wzwiązku z wykonywanymi obowiązkami służbowymi muszą zostać poddani kwarantannie lub leczeniu na COVID-19 w warunkach pozaszpitalnych;
  • zakup szczepionek przeciwko COVID-19 (kiedy staną się dostępne).

Zwracamy się zatem z gorącą prośbą i apelem do wszystkich kuratorów sądowych w Polsce o wsparcie akcji i dokonywanie dobrowolnych wpłat, w dowolnej kwocie, w terminie do 20 maja 2020 roku, na specjalnie uruchomione w tym celu subkonto o numerze:

43 1600 1462 1020 8571 4000 0003

W tytule przelewu proszę podać: „Darowizna COVID-19. Kuratorzy sądowi służbie zdrowia”.

Zebrane środki w całości, po odliczeniu kosztów obsługi księgowości i opłat za konto, zostaną przeznaczone na cele zbiórki.

Jesteśmy przekonani, że kuratorzy sądowi jako osoby empatyczne i otwarte na problemy innych – także w tym szczególnym okresie okażą wsparcie ludziom, którzy każdego dnia, narażając własne zdrowie i życie, niosą pomoc społeczeństwu.

Uczyńmy wszystko, aby był to nasz wspólny sukces!

Z góry dziękujemy za przekazane darowizny – znaczenie ma każda złotówka.

Pozdrawiam serdecznie i łączę wyrazy szacunku,

Grzegorz Kozera

Przewodniczący Krajowej Rady Kuratorów


Redakcja portalu Kurator.info przyłącza się do powyższego apelu i zachęca do promowania akcji. List Przewodniczącego KRK można pobrać tutaj.