Mamy 5 lat!

Mamy 5 lat!

1625

Kurator.info właśnie kończy 5 lat! Jak ten czas szybko biegnie! Pierwsze nasze wpisy na stronie ukazały się w maju 2015 roku. Do dzisiaj uzbierało się ich 713, co daje średnią 12 na miesiąc.

Razem mamy dużo więcej, niż każdy z nas z osobna! Służba Więzienna ma swój kolorowy miesięcznik „Forum Służby Więziennej” kolportowany w dużych ilościach. A my …

My mamy takie same potrzeby komunikacji ze społeczeństwem i budowania tożsamości zawodowej, które realizujemy oddolnie. Jest jak jest. Nie narzekamy. Z pokorą nawiązujemy do tradycji Biuletynów Kuratorskich. Promujemy dobre praktyki w kurateli sądowej i budujemy mosty – te między nami i te z partnerami społecznymi. Jesteśmy niezależni.

Działamy w internecie, bo takie są realia XXI wieku. Czasami ktoś dorzuci się do kosztów obsługi (domena, hosting). Jesteśmy wdzięczni. Są miesiące, kiedy na stronie mamy ponad 20 tysięcy odsłon. Są posty, które docierają do 7 tysięcy odbiorców. Ekstra.

Na facebooku śledzi nas 1800 osób. Na twitterze dużo mniej. Na tik toka się nie wybieramy. Jesteśmy otwarci 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku (ok, w tym roku 366 – ale ten rok jest w ogóle jakiś inny).

Czekamy na informacje z Waszego podwórka kuratorskiego. Jeśli chcecie się czymś podzielić – piszcie, przysyłajcie zdjęcia i relacje. Nie zawsze wyrabiamy się na zakrętach, ale przeważnie tak. Nadajemy o tym, co w stowarzyszeniach kuratorskich, branżowym związku zawodowym, Krajowej Radzie Kuratorów. Czasami zaglądamy za granicę do koleżanek i kolegów z innych krajów. Chętnie obejmujemy patronatami wydarzenia kuratorskie.

Chcielibyśmy pisać jeszcze więcej. Jesteśmy dla Was. Dziękujemy, że jesteście z nami.

Redakcję portalu kurator.info tworzą: Grzegorz Miśta, Aleksander Samek i Rafał Skręt. Pomagała nam w początkach istnienia Ela Klimczak. Wsparcie techniczne zapewniał niejednokrotnie Tomek Chołast. Właścicielem portalu i administratorem danych osobowych jest Dolnośląskie Stowarzyszenie Kuratorów Sądowych Frontis. Portal prowadzony jest na zasadach non-profit.