III Psychokryminalistyczna Konferencja Naukowa. Ciemna liczba przestępstw.

III Psychokryminalistyczna Konferencja Naukowa. Ciemna liczba przestępstw.

Już po raz trzeci odbędzie się w Katowicach, ciesząca się za każdym razem dużym zainteresowaniem Psychokryminalistyczna Konferencja Naukowa – Ciemna liczba przestępstw, której organizatorem jest Uniwersytet SWPS w Katowicach.

Trzecia edycja tej powoli cyklicznej konferencji (dwie poprzednie odbyły się w roku 2018 i 2019) zaplanowana została na 16 listopada 2020r. w siedzibie uczelni (Katowice, ul. Techników 9) i zostanie poświęcona przestępstwom przeciwko bezbronnym. Jej uczestnicy będą mogli przyjrzeć się takim zdarzeniom kryminalnym trudnym do ujawnienia, jak: zaginięcia (w szczególności dzieci), akty przemocy psychicznej, fizycznej i seksualnej wobec ofiar, które nie są w stanie się obronić przed sprawcą, czy przestępstwa seksualne, gdzie ofiary się wstydzą albo boją zawiadomić służby.

Wydarzenie to zostało objęte honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich i Prezydenta Miasta Katowice. Z kolei nasz portal kurator.info – o czym z przyjemnością informujemy – objął konferencję patronatem medialnym. Dodatkowo, co też cieszy, wśród prelegentów znalazło się dwóch naszych kolegów kuratorów zawodowych, tj. Adam Witkowicz (kurator specjalista w Sądzie Rejonowym w Zawierciu) i Rafał Skręt (kurator specjalista w Sądzie Rejonowym w Sosnowcu).

Udział w konferencji jest płatny i wynosi odpowiednio 85 zł dla studentów i doktorantów oraz 100 zł dla absolwentów, pracowników naukowych i przedstawicieli służb. Osoby zainteresowane uczestnictwem w konferencji proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz wpłacenie opłaty konferencyjnej. Formularz zgłoszeniowy, jak i pozostałe szczegółowe informacje są dostępne na stronie poświęconej temu wydarzeniu – tutaj. A tam między innymi również Program Konferencji (cztery panele tematyczne) oraz informacje dotyczące Komitetu Naukowego i Organizacyjnego konferencji.

III PSYCHOKRYMINALISTYCZNA KONFERENCJA NAUKOWA
CIEMNA LICZBA PRZESTĘPSTW – PRZESTĘPSTWA PRZECIWKO BEZBRONNYM