Odkluczanie – teatr w więzieniu. Spotkania z ekspertami.

Odkluczanie – teatr w więzieniu. Spotkania z ekspertami.

Odkluczanie: Teatr w więzieniu – Spotkania z ekspertami, to nowy projekt Fundacji Jubilo, stanowiący cykl spotkań online wokół zagadnień związanych z teatrem w więzieniu, który został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Wrocław. Każde ze spotkań ma swój temat przewodni, omawiany przez moderatorki spotkania i zaproszonych gości.

Dotychczas zostały zrealizowane cztery spotkania w ramach cyklu. Ostatnie z nich (czwarte spotkanie), pt. Resocjalizacja: co to znaczy, koncentrowało się właśnie na owym słowie „Resocjalizacja”. Czy definicja tego słowa jest wystarczająco jasna? Czy należy ją rozszerzyć bądź przedefiniować? Jednym z uczestników tego spotkania był Grzegorz Miśta, pedagog resocjalizacyjny, zawodowy kurator sądowy, Zastępca Kuratora Okręgowego w Sądzie Okręgowym we Wrocławiu, Wiceprezes Zarządu SKS Frontis, a także Małgorzata Tyrakowska, emerytowana wychowawczyni w Areszcie Śledczym w Poznaniu. Spotkanie moderowała Magdalena Hasiuk z Instytutu Sztuki PAN, a jego gospodarzem był Diego Pileggi, włoski aktor i reżyser oraz współzałożyciel Fundacji Jubilo.

Zachęcamy do obejrzenia nagrania z tego wydarzenia i odsłuchania bardzo ciekawych rozważań, dotyczących nie tylko próby definiowania samego pojęcia „Resocjalizacja” – spotkanie traktuje bowiem również o istocie, potrzebie i efektywności stwarzania przestrzeni do kulturowego rozwoju osadzonych. Zachęcamy także do obejrzenia nagrań z wcześniejszych trzech wydarzeń, zorganizowanych w ramach realizacji całego cyklu, a które są dostępne m.in. na kanale Fundacji Jubilo w serwisie YouTube – tutaj.