Ostatnie pożegnanie…

Ostatnie pożegnanie…

9629

W dniu 28 grudnia 2020r. w godzinach porannych zmarł kurator specjalista I ZKSS Sądu Rejonowego w Człuchowie – Mariusz Bauza (ur. 06 sierpnia 1962r. w Chojnicach, absolwent Uniwersytetu Gdańskiego).

Życiową przygodę z kuratelą sadową rozpoczął w maju 1988r. jako młody, lubiany nauczyciel fizyki w nowo otworzonym Kuratorskim Ośrodku Pracy z Młodzieżą przy Sądzie Rejonowym w Człuchowie, gdzie przez cztery lata był kuratorem społecznym.

W dniu 16 października 1992r. rozpoczął pracę w Sądzie Rejonowym w Człuchowie, najpierw jako stażysta, a od 1 października 1993r. jako kurator zawodowy w pionie rodzinnym i nieletnich, gdzie przechodząc wszystkie stopnie kariery zawodowej pracował nieprzerwanie do dzisiaj – 28 grudnia 2020r.

Od 1 września 2003r. był Kierownikiem Ośrodka Kuratorskiego Pracy z Młodzieżą przy Sądzie Rejonowym w Człuchowie (obecnie Ośrodek Kuratorski nr 1 przy Sądzie Rejonowym w Człuchowie).

Mariusz był szczególnie zaangażowany w wychowawczą pracę z młodzieżą, gdzie szczególną wagę przywiązywał do wychowania przez działania sportowe, rozwijające więzi społeczne, umiejętność współpracy i ambicje wygrywania w czystej chociaż niekiedy ostrej grze. Mariusz współorganizował Igrzyska Sportowe Ośrodków Kuratorskich Okręgu Słupskiego, którym patronuje Prezes Sądu Okręgowego w Słupsku, rozgrywane corocznie od czerwca 2007r.

Bynajmniej, zaangażowanie Mariusza w ludzkie sprawy, dalece wykraczało poza ramy obowiązków zawodowych. Aktywnie uczestniczył w pracach lokalnych gremiów państwowych i samorządowych, podejmujących zagadnienia społeczne, a szczególnie te dotyczące bezbronnych i najsłabszych spośród nas.

Był przy tym zawsze wytrwały i pogodny. Był przyjacielem ludzi.

Cześć Jego Pamięci!

2 KOMENTARZE

  1. Żegnaj mój Przyjacielu, jeszcze mieliśmy wspólne , plany i cele- spotkania z naszymi podopiecznymi z ośrodków w Człuchowie i Miastku, rozmowy o kurateli . Dziękuję Tobie za każdą chwilę, za wspólnie spędzony czas podczas organizacji Igrzysk Ośrodków Kuratorskich Okręgu Słupskiego , niezapomniane spływy kajakowe po rzece Brdzie szklakami Jana Pawła II , rywalizację drużyn piłkarskich, zawody na basenie pływackim, polu do Paintballa , dobre rady i Twoje ciepłe słowo. Zawsze byłeś pogodny, życzliwy dla współpracowników, koleżanek i kolegów kuratorów , ale nade wszystko dla podopiecznych , którym poświęciłeś swoje zawodowe życie. Ceniłem Twoje zaangażowanie w pracę Ośrodka Kuratorskiego w Człuchowie, to dzięki Twojej wytrwałości, Twoim staraniom pozostawiłeś po sobie miejsce dla swoich podopiecznych , które mogą traktować i uważać za swój „DOM”. Ciężko się pisze, kiedy wiem że już Ciebie nie ma wśród Braci Kuratorskiej. Mariuszu Spoczywaj w Pokoju . Darek

  2. Z niedowierzaniem i olbrzymim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Mariusza. Mieszkamy w Poznaniu. Mariusza poznaliśmy dobrych kilka lat temu w Rzewnicy nad j. Szczytno. To dzięki Jego wsparciu i zaufaniu jakim nas otoczył mogliśmy spędzić z naszą 3-osobową rodziną (i pieskiem) dłuższy wypoczynek w Rzewnicy. Mariusza poznaliśmy jako człowieka o wielkim i ciepłym sercu, przyjaźnie nastawionego do drugiego człowieka. Byliśmy i będziemy zawsze wdzięczni za Jego wielkie serce. Każdy nasz przyjazd do Rzewnicy będzie zawsze wiązał się ze wspomnieniami o Mariuszu i Jego osobowości godnej do naśladowania. Z tęsknotą za tym co bezpowrotnie przeminęło i przemija będziemy zawsze spoglądać na Jego „zielone szczęście” w Rzewnicy, w którym dzięki Mariuszowi mogliśmy też kiedyś przebywać i cieszyć się tamtejszymi urokami.

    Rodzinie, przyjaciołom, sąsiadom (także w Rzewnicy) i znajomym zmarłego Mariusza, składamy najgłębsze wyrazy współczucia i tulimy modlitwą……
    Adrianna z Wojtkiem z Poznania

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.