Ostatnie pożegnanie…

Ostatnie pożegnanie…

4294

Z ogromną przykrością informujemy, że 5 stycznia 2021 roku zmarł nasz serdeczny Kolega – Andrzej Kaniewski, starszy kurator zawodowy dla osób dorosłych w Sądzie Rejonowym w Mikołowie.

Andrzej urodził się 27.09.1966 roku w Mikołowie, z którym był od zawsze związany. Mikołów był jego miastem rodzinnym i tam też wykonywał obowiązki kuratora zawodowego dla dorosłych.

Miał urozmaiconą ścieżkę zawodową, a tym samym różnorodne doświadczenia z tym związane. W czerwcu 2007 roku rozpoczął swoją zawodową przygodę z kuratelą sądową. Najpierw jako aplikant kuratorski, a następnie od lipca 2008 roku już jako kurator zawodowy dla dorosłych Sądu Rejonowego w Mikołowie. Aplikację poprzedził kilkuletnim okresem pełnienia służby w charakterze kuratora społecznego. W kwietniu 2019 roku otrzymał awans na starszego kuratora zawodowego.

Andrzej konsekwentnie podnosił swoje kwalifikacje zawodowe poprzez udział w szkoleniach, kursach, a zdobytą wiedzą chętnie się dzielił i umiejętnie wdrażał ją w codzienną pracę kuratora. Samą pracę lubił i z całą pewnością ludzi, z którymi dane mu było się zetknąć. Był serdecznym, pomocnym i wspierającym kolegą o dużym poczuciu humoru. Był duszą towarzystwa.

W naszym zespole był niewątpliwie specjalistą od zadań specjalnych, tj. technicznych. Był w tym niezrównanym. Jego – mówiąc w największym skrócie – szablony, utworzone w systemie, na którym na co dzień pracujemy, zmieniły dobitnie jakość naszej pracy. Zostawił nam cudowną pamiątkę po sobie. Myśląc szablon, siedząc przy biurku, Andrzej będzie tuż obok. I jak zawsze uśmiechnięty, gotowy do działania, pomocny. Spoczywaj w pokoju Andrzeju. Będzie nam Ciebie bardzo brakować.

Koleżanki i koledzy z I Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej
w Sądzie Rejonowym w Mikołowie.

Ceremonia Żałobna zostanie odprawiona 9 stycznia 2021 roku o godz. 15.00 w kaplicy cmentarza komunalnego w Łaziskach Górnych przy ul. Orzeskiej. Następnie urna z prochami Ś.P. Andrzeja Kaniewskiego zostanie złożona w grobie rodzinnym na terenie cmentarza parafialnego Św. Wojciecha w Mikołowie.