Miasto sprawiedliwości naprawczej – zaproszenie do Wrocławia

Miasto sprawiedliwości naprawczej – zaproszenie do Wrocławia

Wrocław 8-9.11.2021r. Międzynarodowa konferencja i warsztaty. Sprawiedliwość naprawcza.

Wrocławski Zespół ds. Sprawiedliwości Naprawczej, w którego skład wchodzi dwóch zawodowych kuratorów sądowych, serdecznie zaprasza na międzynarodową konferencję poświęconą idei miast sprawiedliwości naprawczej. Wydarzenie odbędzie się w dniach 8-9 listopada na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.

Pierwszego dnia przewidziano trzy bloki tematyczne, w kórych odbędą się prezentacje i dyskusje ekspertów z Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Włoch i Polski. Tego dnia nastąpi też oficjalne ogłoszenie Wrocławia miastem sprawiedliwości naprawczej. Konferencja będzie tłumaczona symultanicznie na języki angielski i polski. Organizatorzy zapraszają do udziału stacjonarnego, jednak osoby, które nie będą mogły przyjechać do Wrocławia, będą miały możliwość uczestnictwa w wydarzeniu w formule online.

Drugiego dnia odbędą się warsztaty, jeden w języku angielskim, drugi w języku polskim.

Udział w konferencji i warsztatach jest bezpłatny. Obowiązują limity miejsc. Formularz rejestracyjny oraz więcej informacji organizacyjnych dostępne są na dedykowanej wydarzeniu stronie internetowej: www.restorativewroclaw.pl oraz na profilu https://www.facebook.com/SprawiedliwoscNaprawczaWroclaw

Gorąco zachęcamy kuratorów sądowych – a szczególnie sympatyków idei sprawiedliwości naprawczej, do wizyty we Wrocławiu. W czasach pandemii to jedna z nielicznych okazji do spotkania się, integracji, poszerzenia horyzontów i poszukiwania skutecznych form pracy zawodowej jednocześnie. To także wyjątkowa okazja do bepośredniego spotkania ze znakomitymi ekspertami, autorami licznych publikacji z obszaru kryminalistyki, prawa, psychologii i socjologii.

Partnerem konferencji jest Dolnośląskie Stowarzyszenie Kuratorów Sądowych Frontis.

Organizatorzy sygnalizują, że w przypadku pogorszenia sytuacji pandemicznej i wprowadzenia nowych obostrzeń wydarzenie zostanie w całości przeniesione do internetu.