Białołęcki Bieg Wolności zaprasza kuratorów sądowych i ich podopiecznych

Białołęcki Bieg Wolności zaprasza kuratorów sądowych i ich podopiecznych

Białołęcki Bieg Wolności, który od siedmiu lat odbywa się przy Areszcie Śledczym na warszawskiej Białołęce, znajduje szczególne miejsce w sercach kuratorów sądowych. Jest to impreza sportowa gromadząca prawdopodobnie najliczniejsze grono kuratorów sądowych, którzy przyjeżdżają na ten świetnie zorganizowany bieg z całej Polski. Nie inaczej będzie w tym roku, o czym świadczą pojawiające się już w różnych miejscach zapowiedzi szykujących się do startu uczestników.

Przypomnijmy, że pomysłodawczynią biegu jest zawodowa kurator sądowa – Anna Myślińska z III ZKSS w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Pragi-Północ. Bieg odbywa się zawsze w pobliżu rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. W tym roku mija 40 lat od tego ważnego w polskiej historii wydarzenia.

Tegoroczna edycja biegu odbędzie się 12. grudnia 2021r. około południa. Podstawowy dystans to 13 km po leśnych ścieżkach. Mniej wprawni biegacze mogą jednak ukończyć tylko jedną z trzech pętli tj. 4,3 km, by znaleźć się w gronie tzw. „finisherów”.

Impreza ma charakter otwarty, nie polityczny, ma na celu upamiętnienie osób internowanych w stanie wojennym. Już od pierwszej edycji Biegu organizatorzy zaprosili do szczególnego w nim udziału kuratorów sądowych oraz funkcjonariuszy Służby Więziennej. Dla nich przewidziano oddzielną kategorię. Organizatorom zależy, by w ten sposób integrować środowisko, promować misję służb pańśtwowych, a przede wszystkim popularyzować sport jako sposób na radzenie sobie ze stresem, zapobieganie wypaleniu zawodowemu, czy jedną z metod resocjalizacji. 

Bieg z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Dzielnica Białołęka funduje puchary dla najlepszych uczestników, również wśród kuratorów sądowych  i funkcjonariuszy Służby Więziennej. Wszyscy biegacze otrzymują w ramach pakietów startowych pamiątkowe medale, upominki i posiłek na mecie.

Opłata za start to 40 zł, które w całości przeznaczone są na cel charytatywny, tj. Stowarzyszenie Wolnego Słowa – fundusz osób i rodzin internowanych w stanie wojennym.


Szczegóły wydarzenia i link do zapisów znajdują się na stronie:
www.biegwolnosci.waw.pl


Zapisy elektroniczne trwają do 8.12.2021r.

UWAGA: W tym roku po raz pierwszy organizatorzy Białołęckiego Biegu Wolności ufundowali specjalne bezpłatne pakiety startowe. Przeznaczone są one dla dwóch kategorii biegaczy. Otrzyma je pięciu kuratorów społecznych współpracujących z kuratorami zawodowymi oraz pięciu podopiecznych kuratorów sądowych. Decyduje kolejność zgłoszeń. By uzyskać taki bezpłatny pakiet startowy kurator zawodowy powinien zgłosić uczestnika mailowo (info@runvegan.pl). Uzyska tą drogą kod rabatowy, który będzie mógł przekazać uprzywilejowanemu uczestnikowi do wykorzystania w formularzu rejestracyjnym.

Oficjalnymi partnerami biegu są m.in. Krajowa Rada Kuratorów i portal Kurator.info.