Za nami Białołęcki Bieg Wolności – kolejny z licznym udziałem kuratorów sądowych

Za nami Białołęcki Bieg Wolności – kolejny z licznym udziałem kuratorów sądowych

1434

Białołęcki Bieg Wolności to nie tylko ciesząca się dobrą reputacją wśród biegaczy cykliczna impreza sportowa, ale także coraz mocniej ugruntowana w środowisku kuratorskim marka. Wydarzenie wymyślone przez kuratorkę zawodową Annę Myślińską, organizowane przy wsparciu warszawsko-praskich kuratorów sądowych, charakteryzuje świetna atmosfera i wzniosła idea. Bieg poświęcony jest pamięci osób internowanych w stanie wojennym i dlatego odbywa się co roku w rocznicę jego wprowadzenia tuż przy największym ośrodku dla osób internowanych za walkę o wolność i demokrację. Białołęcki Bieg Wolności od pierwszej edycji miał połączyć świętowanie trudnej historii Polski z celebracją Wolności – bardzo szeroko rozumianej.

Od samego początku BBW w swych założeniach ma angażować i integrować kuratorów sądowych oraz funkcjonariuszy Służby Więziennej, a zatem dwóch służb państwowych pracujących co do zasady po różnych stronach więziennego muru, ale we wspólnym obszarze bezpieczeństwa publicznego i resocjalizacji osób skazanych. Jest to dobra okazja do akcentowania etosu i misji kuratorskiej służby sądowej w warunkach niesformalizowanych. Pretekstem do tego staje się realizacja jednej z pasji życiowych, jaką jest bieganie. Dla wielu kuratorów sądowych regularne biegi to istotny zasób redukujący stres towarzyszący bardzo trudnej pracy i przeciwdziałający wypaleniu zawodowemu. Czynniki ryzyka nasiliły się w czasie pandemii. W trakcie wydarzenia kuratorzy sądowi z różnych stron Polski nawiązują nowe relacje, które często udaje się pielęgnować przez cały rok. Nic więc dziwnego, że przybliżona data tegorocznego biegu znajduje się już w wielu kuratorskich kalendarzach. Oby tylko zdrowie dopisało.

VII edycja Białołęckiego Biegu Wolności odbyła się dokładnie miesiąc temu. Tym razem trasa wyznaczona została w sąsiadującym z Aresztem Śledczym na Białołęce lasku. Podobnie jak w latach poprzednich dystans 13 km stanowiły 3 pętle, każda po ok. 4.3 km. Trasa była nieco bardziej wymagająca, niż w ostatniej edycji z roku 2019 (w 2020r. odbył się bieg w wersji wirtualnej). Dlatego czasy zawodników trudno porównywać. W kategorii funkcjonariuszek SW i KSS całe podium zajęły kuratorki sądowe! Wygrała Wioletta Kaliczyńska z Gdańska, reprezentująca jednocześnie OZZKS. Wymagającą pagórkowatą trasę przebiegła w świetnym czasie: 01:12:30. Tylko minutę po niej linię mety minęła Paulina Serafin-Gorszkowska z Wrocławia. Podium uzupełniła Anna Myślińska z Warszawy. Wśród mężczyzn dwa pierwsze miejsca podium zajęli funkcjonariusze Służby Więziennej. Honor kuratorów sądowych obronił Arkadiusz Zelent z Mińska Mazowieckiego, zajmując trzecie miejsce z czasem 1:03:25. To kolejne podium tego zawodnika! Z szacunku dla ducha sportu należy podkreślić, że zwycięzcami w kategorii OPEN zostali Katarzyna Ślusarczyk (1:02:42) i Bartłomiej Falkowski (0:51:19). Gratulacje!

Z wielką przyjemnością udostępniamy słowa Anny Myślińskiej, skierowane do wszystkich kuratorów sądowych, którzy wzięli udział w VII Białołęckim Biegu Wolności: „Ogromnie się cieszę, że Bieg – pomimo licznych przeciwności, odbył się również w minionym roku, a kuratorzy sądowi byli obecni. Niektórzy z nas po raz kolejny przebiegli nietypowy dystans biegu, a inni pojawili się po raz pierwszy i jak podkreślają – nie ostatni. Bardzo to budujące i motywuje do tego, abyśmy rośli w biegową siłę i zarażali kolejnych biegaczy i biegaczki z naszego środowiska. W tym miejscu chciałam Wam wszystkim bardzo podziękować za udział i wszystkie wyrazy wsparcia i pomocy. Gratuluję Wam przede wszystkim wytrwałości, ale też wyników. Pokazujecie, że warto być systematycznym, konsekwentnym i nie poddawać się. Wierzę, że w następnych latach spotkamy się w jeszcze większym gronie. Kto wie, może pojawią się nowe pomysły na Bieg Wolności. Korzystając z okazji życzę Wam dobrego roku, abyście znaleźli czas dla siebie. Niech sport towarzyszy Wam w codziennym życiu i sprawi byście byli zdrowi, sprawni i uśmiechnięci każdego dnia” . Anna Myślińska.

My natomiast, oprócz gratulacji dla wszystkich kuratorów sądowych, którzy stanęli na linii startu biegu, kierujemy słowa podziękowania i gratulacji dla Anny Myślińskiej. Świetna robota!

Redakcja.