Od redakcji

Od redakcji

980

Jak z pewnością niektórzy z Was zauważyli, w ostatnich miesiącach na naszym portalu znacznie rzadziej umieszczne były wpisy. Tymczasem w świecie kurateli sądowej dzieje się wiele ważnych spraw, które zasługują na publikację. Nowa legislacja, procedowana zmiana ustroju kurateli sądowej, nowe zadania dla kuratorów, ogólnopolski protest, start kolejnej kadencji Krajowej Rady Kuratorów, wydanie nowego numeru związkowej MOZaiki i wiele innych istotnych kwestii nie zostały przez nas dotąd opisane. Powód jest tylko jeden.

W przeciwieństwie do innych służb publicznych, jak choćby Służba Więzienna, kuratorska służba sądowa swoją komunikację z obywatelami opiera na wolontariackim zaangażowaniu wąskiego grona kuratorów zawodowych. Nasze radekacja to mały zespół, a tak się akurat w ostatnich miesiącach złożyło, że wszyscy doświadczyliśmy różnych wyzwań zawodowych i osobistych, które zmusiły nas do ograniczenia aktywności wolontariackiej. Potrzebowaliśmy trochę czasu na poukładanie się w nowych okolicznościach.

Staramy się powoli wracać i stopniowo będziemy uzupełniać wpisy. Mamy nadzieję, że uda nam się wrócić do dobrej formy. Dziękujemy za cierpliwość.