Zaproszenie na bezpłatne szkolenie pt: Readaptacja społeczna i wsparcie readaptacyjne w aspektach badawczych i w praktyce
Stowarzyszenie Sursum Corda z Nowego Sącza zaprasza do wzięcia udziału w BEZPŁATNYM, dwudniowym szkoleniu pn. „Readaptacja społeczna i wsparcie readaptacyjne w aspektach badawczych i w praktyce”.
Szkolenie odbędzie się w dniach 15-16 maja 2019 r. w Hotelu Dunajec*** w Nowym Sączu, ul. Romanowskiego 6.
OPIS SZKOLENIA
Osoby prowadzące szkolenie to specjaliści z obszaru readaptacji społecznej i pomocy postpenitencjarnej o niekwestionowanym dorobku akademickim i doświadczeniu praktycznym:
- dr hab. Barbara Nowak, prof. Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie – Katedra Pomocy Postpenitencjarnej i Wychowania do Pracy, Instytut Pracy Socjalnej
- Barbara Wilamowska – Prezes Małopolskiego Stowarzyszenia Probacja w Krakowie, prowadząca od wielu lat Centrum Integracji dla byłych więźniów.
Pierwszego dnia odbędzie się moduł naukowo-badawczy, natomiast drugiego dnia uczestnicy wezmą udział w części praktycznej.
Podsumowania dokona gość specjalny – Edward Szeliga – Prezes Fundacji Pomost w Zabrzu. To osoba posiadająca wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu ośrodka readaptacyjnego dla byłych więźniów, a w przeszłości będąca po „drugiej stronie” murów więziennych.
Rejestracja uczestników dostępna wyłącznie pod tym adresem: https://evenea.pl/imprezy/szkolenia/nowy-sacz/szkolenie-readaptacja-spoleczna-i-wsparcie-readaptacyjne-w-aspektach-badawczych-i-w-praktyce-223435/?source=directory
INFORMACJE ORGANIZACYJNE
Uczestnikom zamieszkałym powyżej 50 km od Nowego Sącza organizatorzy zapewniają bezpłatny nocleg w hotelu, z pełnym wyżywieniem (obiad-kolacja-śniadanie-obiad). Zakwaterowanie odbywa się w pokojach dwuosobowych. Uczestnikom z Nowego Sącza i okolic zapewniono natomiast wyżywienie w trakcie szkolenia (obiad-kolacja-obiad). Pomiędzy zajęciami dostępny będzie również serwis kawowy.
Obiekt w którym odbędzie się szkolenie (Hotel Dunajec*** w Nowym Sączu) dysponuje własną salą szkoleniową i restauracją oraz oferuje bezpłatny dostęp do wifi, parking, windę, pokój dla osób niepełnosprawnych.
Każdy z uczestników szkolenia otrzyma od organizatorów zaświadczenie uczestnictwa oraz pomoc dydaktyczną w postaci podręcznika.
Planowana ilość uczestników – 32 osoby. Z jednej instytucji/organizacji/podmiotu w szkoleniu może wziąć udział maksymalnie 2 przedstawicieli.
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wprowadzenia drobnych zmian w programie w przypadku zaistnienia sytuacji losowych, jak również zmiany terminu szkolenia na późniejszy, w przypadku nie zebrania się wystarczającej grupy uczestników.
Więcej informacji można uzyskać pod nr tel.: 18 44 11 994 (poniedziałek-piątek w godz. 8:00 – 16:00), a także poprzez kontakt mailowy: akrolewska@sc.org.pl
Zapraszamy do udziału!
Szkolenie współfinansowane jest ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.