Prezentacja programu i prelegentów wrocławskiej konferencji: „Kompetencje Społeczne i emocjonalne. Ścieżki do...

Prezentacja programu i prelegentów wrocławskiej konferencji: „Kompetencje Społeczne i emocjonalne. Ścieżki do tolerancji.”

Portal kurator.info jest partnerem medialnym Międzynarodowej Konferencji Edukacyjnej „Kompetencje społeczne i emocjonalne. Ścieżki do tolerancji” , która odbędzie się we Wrocławiu w dniach 20-21 października 2016r.  Jest to wydarzenie, w którym wezmą udział znakomici eksperci. Poniżej przybliżamy sylwetki niektórych prelegentów:

Kelli Parcher – osoba z dwudziestoletnim doświadczeniem w zakresie pracy w placówkach dla dorosłych i nieletnich typu zamkniętego. Jest aktualnie jedną z głównych osób tworzących Program Zastępowania Agresji Stanu Waszyngton. Kelli jest Master Trenerem Programu “We Teach PEACE” i członkiem Zarządu PREPSEC International. Aktualnie prowadzi w Waszyngtonie ośrodek dla młodzieży zagrożonej recydywą i jest głównym trenerem kuratorów i opiekunów społecznych w zakresie kompetencji społecznych i emocjonalnych w Stanie Waszyngton. W czasie Konferencji poprowadzi warsztaty między innymi w zakresie praktycznego wdrożenia modelu Treningu Zastępowania Agresji w Stanie Waszyngton, który zmniejsza zagrożenie recydywą w grupie nieletnich średniego i wysokiego ryzyka.

Shannon Burns – jest specjalistką z ponad dwudziestoletnim stażem pracy w zakresie opieki instytucjonalnej dla młodzieży. Jest jedną z prekursorek i twórczyń Treningu Zastępowania Agresji Stanu Waszyngton, który został uznany za jeden z najskuteczniejszych programów redukujących recydywę przestępczą w grupach młodzieży średniego i wysokiego ryzyka. Razem z Kelli Parcher jest superwizorem trenerów WSART. Jest też odpowiedzialna za monitorowanie jakości realizacji programu. Shannon jest Master Trenerem programu „We Teach PEACE” (autorstwa dr Sary Salmon), który jest rozszerzoną i adaptowaną wersją Programu Rozwoju Społecznego dr Goldsteina i obejmuje pracę nad wzmocnieniem roli rodzica i relacji rodzic- dziecko, trening empatii, kontrolę złości, edukację opartą na charakterze i inne komponenty rozwoju społecznego.

Bengt Daleflod – jest psychologiem i psychoterapeutą, specjalizującym się w terapii poznawczo- behawioralnej (CBT). Swoją karierę kliniczną zaczynał w ramach opieki psychiatrycznej dla dzieci, młodzieży i ich rodzin. Od 1986 roku pracuje z młodocianymi przestępcami. Aktualnie pracuje w Szwedzkiej Krajowej Radzie Opieki Instytucjonalnej (SIS) i jest zaangażowany we wdrażanie skutecznych metod pracy z młodymi przestępcami. Bengt jest pionierem Programu Rozwoju Społecznego w Szwecji i był pierwszym, który sprowadził dr Goldsteina do Skandynawii w 1990 roku. Trening Zastępowania Agresji (ART) jest jednym z głównych działań, które zostały wprowadzone do SIS jako modelowe programy działania. Bengt jest także liderem SWE-ART.- organizacji, której celem jest poprawa jakości, standardów wdrażania i promowania badań naukowych na temat Programu Rozwoju Społecznego i jego komponentów w Szwecji. W czasie Konferencji poprowadzi warsztaty w zakresie wdrażania strategii radzenia sobie ze stresem, jako kompetencji społecznej i emocjonalnej.

Knut Kornelius Gundersen – jest emerytowanym profesorem Uniwersytetu Specjalistycznego Vid w Sandnes w Norwegii oraz Prezesem Zarządu PREPSEC International. Jest autorem książek i artykułów naukowych w obszarze kompetencji społecznych, terapii środowiskowych i współpracy. Był prelegentem licznych konferencji międzynarodowych w 16 różnych krajach na całym świecie. Ponadto, jest odpowiedzialny za szkolenie i wdrażanie Programów Treningu Kompetencji Społecznych, jak: Trening Zastępowania Agresji, czy Program Postrzegania Społecznego w Norwegii, Islandii, Danii, Anglii, Estonii i Rosji. Jest twórcą i głównym autorem Programu Postrzegania Społecznego i AART, skandynawskiej wersji Treningu Zastępowania Agresji. W czasie konferencji wygłosi wykłady w zakresie różnych aspektów kompetencji społecznych. Poprowadzi też trzy warsztaty. Na pierwszym przedstawi nową wersję zaadaptowanego Treningu Zastępowania Agresji, który w obecnym kształcie jest wykorzystywany w Danii, Szwecji i Norwegii. Na kolejnym warsztacie opowie o Treningu Postrzegania Społecznego, jednym z treningów Programu Rozwoju Społecznego. Na trzecim warsztacie opowie o możliwościach wykorzystania tych narzędzi w pracy z osobami z ograniczeniami poznawczymi, autyzmem lub zaburzeniami zachowania.

Robert Calame i Kim Parker – każde z nich ma ponad trzydziestoletnie doświadczenie pracy w Centrum na rzecz Młodzieży i Rodziny „Batshaw” w Montrealu w Kanadzie. Jako założyciele organizacji „WOLF na rzecz Kompetencji Społecznych”, zapewniają wsparcie, konsultacje, szkolenia i rozwój w zakresie Programu Rozwoju Społecznego. Kim i Robert są autorami nowego Programu Rozwiązywania Problemów w ramach Programu Rozwoju Społecznego. Stworzyli również Program „Family TIES”, który jest narzędziem do wspierania rodzin dzieci z problemami w zachowaniu. Są też autorami książki na ten temat. Oboje wspierali PREPSEC International jako Sekretarze. W czasie Konferencji poprowadzą wykłady i warsztaty w zakresie Programu „Family TIES” i Programu Rozwiązywania Problemów.

Zapisy na konferencję kończą się 14 sierpnia. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Koszt udziału w konferencji wynosi 400 zł (w cenie: udział w obu dniach Konferencji, przerwy kawowe i obiadowe, materiały konferencyjne, zaświadczenie udziału w Konferencji). Formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj. Konferencja jest wyjątkowym wydarzeniem. Każdego roku odbywa się na innym kontynencie. Żeby obniżyć koszty i tym samym umożliwić udział w konferencji jak największej liczbie uczestników prelegenci zrzekli się honorariów. Więcej informacji na stronie internetowej oraz na profilu FB wydarzenia.

Poniżej program konferencji:

 

konf1 konf2 konf3 konf4 konf5 konf6 konf7 konf8