Zbliża się termin końca zapisów na wrocławską konferencję: Kompetencje Społeczne i Emocjonalne....

Zbliża się termin końca zapisów na wrocławską konferencję: Kompetencje Społeczne i Emocjonalne. Ściężki do tolerancji

Przypominamy, iż już 20 sierpnia upływa termin zgłoszeń na Międzynarodową Konferencję Naukową organizowaną we Wrocławiu przez PREPSEC International i TODO Concept Polska. Portal kurator.info jest patronem medialnym wydarzenia, obok portalu mojapsychologia.pl. Partnerem konferencji są DSKS Frontis i Fundacja Dom Pokoju. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Dlaczego warto wziać udział w konferencji? Przede wszystkim dlatego, że jest to rzadka okazja spotkania w jednym miejscu tak wielu zagranicznych ekspertów z obszaru rozwoju kompetencji społecznych dzieci i młodzieży, przeciwdziałania agresji, nowoczesnej edukacji (o prelegentach pisaliśmy tutaj). Poruszana w trakcie konferencji tematyka z pewnością powinna zainteresować kuratorów sądowych, zwłaszcza pionu rodzinnego.

W gronie prelegentów jest także dr Tomasz Tokarz – wykładowca, coach, trener, mediator. Pracownik Dolnośląskiej Szkoły Wyższej i Dolnośląskiego Centrum Innowacji Edukacyjnych. Wiceprezes Fundacji „Edukacja w Wolności„. Członek Polskiego Centrum Mediacji. Na swoim profilu FB napisał niedawno:

Nieodmiennie zadziwia mnie ten paradoks. Rozwój, sam w sobie, jest fascynującą przygodą. Odkrywanie siebie, swoich talentów, pasji, mocnych stron. Rozpoznawanie celów i szukanie rozwiązań pozwalajacych na ich realizację. Podejmowanie decyzji. Poszukiwanie swego miejsca w społeczeństwie, zgodnego z personalnym potencjałem, dzięki któremu można wnieść coś sensownego w życie innych. Twórcze działanie, pozwalające na wyrażenie siebie. Poznawanie świata, jego tajemnic i zagadek. Eksploracja innych kultur, modeli życia, sposobów rozumienia rzeczywistości. Wszystko to są obszary, które mogą porywać. Jak to się stało, że zamieniliśmy edukację w przykry obowiązek. Jak doszło do tego, że przekształciliśmy szkoły w przestrzenie nudy i lęku. Jak mogliśmy zmarnować potencjał, jaki niesie w sobie proces uczenia się.

Dotychczasowa wysoka liczba zgłoszeń gwarantuje już, że konferencja dojdzie do skutku. Z każdym dniem miejsc na konferencji ubywa. Warto się zapisać. Regulamin wydarzenia dostępny jest tutaj. Szczegółowe informacje o konferencji znajdą Państwo tutaj.

 

 

BRAK KOMENTARZY

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.