Zaproszenie na konferencję dedykowaną problematyce FASD

Zaproszenie na konferencję dedykowaną problematyce FASD

Toruńska Fundacja Daj Szansę organizuje w dniu 29 listopada 2019 r. konferencję pt. FASD trauma niewidzialna. Jak sprawić żeby prawo i orzecznictwo podążało za rzeczywistością problemu.

Przedstawiamy treść zaproszenia.

Szanowni Państwo!!!

Pragniemy Państwa serdecznie zaprosić do udziału w Konferencji organizowanej przez Fundację na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych Daj Szansę w ramach Projektu Centrum Diagnozy i Terapii FASD w Toruniu, która odbędzie się 29 listopada 2019 r. o godzinie 900 w auli Centrum Dialogu im. Jana Pawła II w Toruniu przy pl. bł Stefana Ferlichowskiego 1.

Spotkanie będzie miejscem podsumowania drugiego roku działalności Centrum.

Liczymy również, że dzięki Państwa udziałowi stanie się areną dyskusji o wyzwaniach na przyszłość w kontekście przepisów prawa i orzecznictwa o niepełnosprawności.

Zaplanowane wystąpienia interesujących prelegentów staną się, o czym jesteśmy przekonani, przyczynkiem do ciekawych dyskusji. 

Pan Emil Szumiło z żywieckiego Centrum Psychologicznego ITEM przedstawi kompetencyjny potencjał orzeczników, terapeutów i nauczycieli dzieci z FASD.

Pani sędzia Marta Jarząbek – Słobodzian z Sądu Rejonowego w Cieszynie podzieli się z nami doświadczeniami sędziego rodzinnego stojącego na straży dobra dziecka, w kontekście szkód wywoływanych przez ekspozycję na alkohol w okresie prenatalnym.

Pani Aleksandra Poeplau Pełnomocnik Wojewody ds. osób. niepełnosprawnych i rodziny przyjrzy się FASD w perspektywie przesłanek do orzekania o niepełnosprawności.

Termin konferencji zbiegł się z rocznicą śmierci nieodżałowanego pana dr Krzysztofa Liszcza, którego wspomni kurator zawodowy rodzinny pan Piotr Bolewicki bazując na niedokończonym wywiadzie, który ledwie zaczął spisywać w ubiegłym roku, zanim dobiegła nas smutna wiadomość najpierw o chorobie, a potem śmierci Pana Doktora.

Liczymy na Państwa udział w spotkaniu różnych profesji wokół jednego problemu.

Nadal wierzymy, że wspólnie można więcej!
Udział w Konferencji jest całkowicie bezpłatny. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o dokonywanie rejestracji drogą elektroniczną lub na nr telefonu 789 – 438 – 393. Rejestracja zostanie zakończona w dniu 27 listopada 2018 r. Decyduje kolejność zgłoszeń.