Reakcja OZZKS na publikację w portalu Gazeta.pl

Reakcja OZZKS na publikację w portalu Gazeta.plW reakcji na publikację pt. Bolą mnie sytuacje, kiedy idzie matka z dzieckiem i widząc mnie, mówi: Bądź grzeczna, bo ta pani cię zabierze, zamieszczoną w weekendowym wydaniu portalu Gazeta.pl z dnia 11.04.br., Ogólnopolski Związek Zawodowy Kuratorów Sądowych postanowił wyrazić sprzeciw wobec zawartych treści dotyczących stricte pracy kuratorów sądowych.

Jak informuje przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Kuratorów Sądowych- Aleksandra Szewera-Nalewajek, oświadczenie, którego treść udostępniamy poniżej wraz ze słowem wstępnym, zostało przesłane do redakcji Gazety Wyborczej z uwagi na brak zgody na przedstawianie naszej pracy w takiej krzywdzącej narracji. 
Szanowni Państwo! W imieniu kuratorów zrzeszonych w Ogólnopolskim Związku Zawodowym Kuratorów Sądowych, przesyłam oświadczenie, będące reakcją na wywiad pani redaktorki Anny Kality z anonimową pracownicą socjalną, „ Bolą mnie sytuację , kiedy idzie matka z dzieckiem i ….” z Gazeta PL. Weekend z dnia 11.04.2020r. Jednocześnie chcę podkreślić, że bardzo się cieszymy, że Państwa redakcja porusza tematy społeczne, stara się pokazać z innej strony „niepopularne społecznie” zawody. Wiemy także, że pani Anna Kalita ma w planach przeprowadzenie wywiadu z kuratorką sądową. Jako OZZKS, deklarujemy chęć współpracy, a także wsparcia, gdybyście np. Państwo potrzebowali coś skonsultować czy też dopytać się, z zakresu pracy kuratorów sądowych.

Z poważaniem,
Aleksandra Szewera-Nalewajek
Przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku
Zawodowego Kuratorów Sądowych


Oświadczenie OZZKS – tutaj