Komunikat Prezydium Krajowej Rady Kuratorów

Komunikat Prezydium Krajowej Rady Kuratorów

Zaniepokojenie kuratorów zawodowych przedłużającym się w nieskończoność procesem legislacyjnym projektu Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie wynagrodzeń kuratorów zawodowych i aplikantów kuratorskich nie ustępuje ani na chwilę. Mimo, że od naszego ostatniego komunikatu na ten temat (zobacz tutaj) upłynął praktycznie cały miesiąc, to nowych informacji, które realnie przełożyłyby się na poprawę morale w środowisku, jak na lekarstwo.

Poniżej udostępniamy komunikat Prezydium Krajowej Rady Kuratorów z dnia 29. października br., wydany „w związku z pojawiającymi się od kilku dni w przestrzeni medialnej informacji, poddającymi w wątpliwość możliwość realizacji podwyżek wynagrodzeń (…)”.

Komunikat Prezydium Krajowej Rady Kuratorów

Informacje, odnośnie przedłużającego się procesu legislacyjnego projektu rozporządzenia zamieściły również na swoich kanał social media, do śledzenia których zachęcamy, Ogólnopolski Związek Zawodowy Kuratorów Sądowych (sprawdź tutaj) oraz „KNSZZ‘’Ad Rem” Związek Zawodowy Kuratorów Sądowych (sprawdź tutaj).