VI Białołęcki Bieg Wolności

VI Białołęcki Bieg Wolności

„Nie możemy zmienić kierunku wiatru. Ale możemy inaczej postawić żagle.” Andreas Pflüger

Jeszcze w pamięci mamy jubileuszową piątą edycję Białołęckiego Biegu Wolności, który zgromadził na starcie rekordową liczbę kuratorów sądowych. Wspominamy wyjątkową, radosną atmosferę towarzyszacą zawodom, perfekcyjną organizację i jakże istotny kontekst historyczny. Wielu z nas umówiło się na spotkanie przy Białołęckich Zakładzie Karnym i Areszcie Śledczym w grudniu 2020 roku. Niestety – rzeczywistość napisała inny scenariusz. Już wiadomo, że przepisy zwiazane z przeciwdziałaniem epidemii SARS-CoV-2 uniemożliwią organizację zawodów w tradycyjnym wydaniu.

W tym roku będzie inaczej. Organizatorzy zapowiedzieli już, że Bieg odbędzie się w formie wirtualnej. Patrząc na pozytywy, nie trzeba w tym roku pokonywać trasy do Warszawy i ponosić związanych z tym kosztów. Można pobiec wszędzie, byle długość trasy wyniosła 13 kilometrów. Może zatem uda się pobić ubiegłoroczny rekord uczestników – kuratorów sądowych? Zapisy do biegu wirtualnego wystartowały 3 grudnia. Warto się pośpieszyć, gdyż tylko pierwszych 230 zawodników może liczyć na numer startowy i pamiątkowy medal. Opłata wpisowa wynosi 20 zł i jest w całości przeznaczona na wsparcie osób represjonowanych w stanie wojennym – Stowarzyszenie Wolnego Słowa. Termin na przebiegnięcie dystansu zawodów: 13-20.12.2020r. Honorowy strzał na start biegu zostanie oddany 13 grudnia o godzinie 12:13.

Uczestnicy mogą przebiec przewidziany dystans 13 km:

  • w dogodnym dla siebie miejscu lub
  • po oryginalnej trasie Biegu wokół Aresztu Śledczego Warszawa-Białołęka z ubiegłych edycji, korzystając z udostępnionego pliku gpx z trasą oraz mapki lub
  • po wymierzonej trasie leśnej na terenie Białołęki, po pętli o długości 3,25 km (4 pętle = 13 km). Trasa leśna zostanie udostępniona jako plik gpx, a uczestnicy będą mogli skorzystać z mapki trasy, dostępnej na stronie wydarzenia. Dodatkowo w dniu 13.12.2020 w godzinach 10.00-16.00 trasa leśna zostanie wytyczona i częściowo oznakowana w terenie.
Tak prezentują się medale tegorocznej edycji Biegu. Prawda, że są piękne?

Organizator rekomenduje uczestnikom biegu pokonanie dystansu 13 km, jednakże zachowując tradycję Białołęckiego Biegu Niepodległości dopuszcza się możliwość sklasyfikowania zarejestrowanego uczestnika tegorocznej edycji Wydarzenia po poświadczeniu przez niego pokonania min. jednego okrążenia wybranej trasy biegu wokół Aresztu Śledczego Warszawa – Białołęka (trasa tradycyjna), min. jednego okrążenia nowo wytyczonej trasy leśnej lub pokonania min. 3,25 km dystansu w wybranym terenie.

Link do zapisów: kliknij

Więcej informacji na temat Biegu i jego idei dostępnych jest na stronie http://www.biegwolnosci.waw.pl

Przypominamy, że pomysłodawczynią i niezłomną organizatorką Biegu jest kurator sądowa Anna Myślińska. Każdego roku dba ona, by udział kuratorów sądowych w biegu był coraz powszechniejszy.

Portal kurator.info promuje wydarzenie i nosi dumnie tytuł jednego z patronów medialnych.

A tak relacjonowaliśmy ubiegłoroczny Białołęcki Bieg Wolności: http://kurator.info/2020/01/17/zwienczenie-jubileuszu-100-lat-kurateli-sadowej-w-polsce-na-biegowo/