Nowa pozycja na rynku wydawniczym

Nowa pozycja na rynku wydawniczym

2172

Zawód kuratora sądowego w Polsce: praca, misja, pasja, przygoda?, to monografia autorstwa Anny Chmielewskiej, Anny Janus-Dębskiej i Grażyny Rybickiej, która właśnie ukazała się nakładem wydawnictwa Ekonomia i Środowisko. Praca ta, to swoiste rozważania o stanie obecnym i przyszłości kurateli sądowej w Polsce na podstawie wyników badań własnych autorek, które zostały zapoczątkowane w 2016 roku w ramach projektu badawczego, celem którego było m.in. przybliżenie społeczeństwu zawodu kuratora sądowego, uświadomienie sensu jego wykonywania, ukazania „ludzkiej twarzy” kurateli sądowej oraz zaprezentowanie szerokiej działalności społecznej i misji tego zawodu.

Badania zaprezentowane w publikacji, zostały objęte honorowym patronatem prof. zw. dr. hab. Marka Konopczyńskiego, Krajowej Rady Kuratorów oraz Fundacji na rzecz Rozwoju Probacji PROBARE.

Sama publikacja – jak informują jej autorki – pozwala spojrzeć na kuratorów sądowych w sposób niestereotypowy, inny niż ten, nakreślany często przez media, i nie do końca prawdziwy. Adresowana jest do tych wszystkich, którzy chcą poznać istotę zawodu kuratora sądowego, a dzięki temu lepiej zrozumieć także położenie odbiorców jego działań.

Serdecznie gratulujemy publikacji oraz zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Poniżej udostępniamy informację na temat tej pozycji, w której znajduje się m.in. lista bibliotek, w których jest ona dostępna.

Informacja autorek o publikacji oraz recenzja