Nadal nie jest znana data szczepienia kuratorów sądowych przeciwko COVID-19

Nadal nie jest znana data szczepienia kuratorów sądowych przeciwko COVID-19

2816

Prezydium Krajowej Rady Kuratorów otrzymało odpowiedź na swoje kolejne wystąpienie, tym razem z dnia 1 marca 2021 roku adresowane do Premiera RP, w sprawie przyspieszenia terminu szczepień przeciwko COVID-19 grupy zawodowych kuratorów sądowych. 

W odpowiedzi podkreślono, że obecna kolejność szczepień jest wynikiem przeprowadzenia szerokich konsultacji. Szczepienia pracowników wymiaru sprawiedliwości przewidziane są w II etapie Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Nie podano żadnej daty. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów nie wyklucza, że „analiza zgłaszanych wniosków i postulatów, w przypadku uznania ich za zasadne, w miarę dostępnych możliwości będzie skutkować wprowadzeniem zmian w kolejności szczepień”.

Przypominamy, że w sprawie objęcia priorytetowo szczepieniami przeciwko COVOD-19 grupy kuratorów sądowych Przewodniczący Krajowej Rady Kuratorów Sądowych występował do Ministerstwa Sprawiedliwości już 7 grudnia 2020 roku. Informowaliśmy o tym tutaj. Wystąpienia w tej kwestii do władz państwowych kierował też Ogólnopolski Związek Zawodowy Kuratorów Sądowych.

Poniżej zamieszczamy pełne teksty wystąpienia KRK z 1 marca 2021 roku i odpowiedzi udzielonej przez KPRM.