Kuratorzy sądowi pomagają Ukrainie

Kuratorzy sądowi pomagają Ukrainie

1643

W pierwszych dniach inwazji Rosji na Ukrainę Dolnośląskie Stowarzyszenie Kuratorów Sądowych Frontis zwróciło się do Konsulatu Generalnego Ukrainy we Wrocławiu z deklaracją wsparcia, ze szczególnym uwzględnieniem ukraińskich pracowników służby probacyjnej. W odpowiedzi Konsulat poprosił o przekazanie na rzecz Obrony Terytorialnej Kijowa środków pomocy medycznej.

W dniach 2-3 marca br. zebrane przez kuratorów sądowych (nie tylko zrzeszonych w DSKS Frontis) rzeczy trafiły do punktu humanitarnego prowadzonego we Wrocławiu przez Fundację Ukraina, skąd niezwłocznie ruszyły w konwoju do Ukrainy. Dzięki szybkiej akcji i otwartości kuratorów sądowych udało się zebrać duże ilości bardzo potrzebnych środków medycznych. Apteki rezygnowały ze swoich marży, a ich pracownicy dołożyli starań, by w paczkach znalazło się jak najwięcej potrzebnych na linii frontu rzeczy, takich jak m.in. adrenalina, wenflony, środki przeciwbólowe, bandaże, środki odkażające, glukoza, opaski uciskowe. Paczkę ze środkami medycznymi przesłali również kuratorzy sądowi z Elbląga, a kuratorzy sądowi ze Śląskiego Stowarzyszenia Kuratorów Sądowych Auxilium nawiązali kontakt z organizatorami akcji, by zasilić po drodze konwój humanitarny zmierzający do Ukrainy. Środki na pomoc medyczną przekazali za pośrednictwem DSKS Frontis także zaprzyjaźnieni pracownicy naukowi. W pakowaniu paczek pomagała młodzież z Ośrodka Kuratorskiego przy Sądzie Rejonowym dla Wrocławia-Fabrycznej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim kuratorom sądowym, którzy włączyli się w tę akcję lub w inne inicjatywy pomocowe. Wiemy, że jest ich bardzo dużo.