Pokazują dzieciakom, że dorośli nie (tylko) są źli

Pokazują dzieciakom, że dorośli nie (tylko) są źli

1416

Pod koniec marca br. w nocy z Domu Dziecka znajdującego się przy ulicy Asnyka w Wałbrzychu skradziono ogrodowy zestaw wypoczynkowy. Pracownicy ośrodka zgłosili sprawę policji, jednak sprawcy nie udało się dotąd ustalić. Kradzież zszokowała mieszkańców Wałbrzycha tym bardziej, że w placówce znalazły dom i opiekę malutkie dzieci. Na sytuację szybko i spontanicznie zareagowało dwóch mieszkańców pobliskich Świebodzic. Jednym z nich jest Maciej Więcek, kurator zawodowy i kierownik Ośrodka Kuratorskiego nr 4 w Świebodzicach.

Te dzieci trafiając do domu dziecka już zostały przez dorosłych skrzywdzone. Teraz na dodatek zostały okradzione – nie mogliśmy na to spokojnie patrzeć” .

Pełna wypowiedź dostępna tutaj: https://fb.watch/c987t8r5b_/

Maciej Więcek wspólnie z Mateuszem Brzuchaczem – instruktorem z siłowni Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świebodzicach, założyli na jednym z portali fundraisingowych zrzutkę publiczną, na której w ciągu kilku dni zebrano kwotę ponad 7 tys. złotych. Suma ta przewyższa szkody wyrządzone przez złodziei i pozwoli nie tylko odkupić skradzione meble, ale także uzupełnić plac zabaw o wiatę i zabawki. Z przebiegiem zrzutki można zapoznać się pod adresem: https://pomagam.pl/domdziecka4?fbclid=IwAR22_uV16ZVBVcsw5A9rHB6CDMVUVrDa7qSKw3uI2mW_tVfPxHRt_tOuUcU

Wielkie gratulacje dla kuratora Macieja Więcka, za kolejny odruch serca, który uruchamia wielkie dobro. To nie pierwszy raz, kiedy Maciej Więcek pomaga odzyskać wiarę dzieciom w to, że dorośli mogą być dobrzy!

O opisywanej akcji można przeczytać m.in. tu: https://dziennik.walbrzych.pl/swiebodzice-dwoch-kolegow-z-silowni-odkupi-skradzione-walbrzyskim-dzieciakom-meble-ogrodowe/