Zaproszenie na konferencję do Wrocławia

Zaproszenie na konferencję do Wrocławia

1677

W ostatni dzień kalendarzowego lata, 22 września, odbędzie się we Wrocławiu konferencja pn. Kuratorzy Sądowi – Wyzwania, Oczekiwania, Możliwości. Jej organizatorami są Krajowa Rada Kuratorów oraz Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego we Wrocławiu we współpracy ze Śląskim Stowarzyszeniem Kuratorów Sądowych AUXILIUM i Dolnośląskim Stowarzyszeniem Kuratorów Sądowych FRONTIS. Pomysł na wspólną organizację takiego wydarzenia powstał już w listopadzie ubiegłego roku, przy okazji parafowania porozumienia o wzajemnej współpracy pomiędzy właśnie Radą, a ww. Wydziałem Prawa (zobacz).

Wydarzenie to, jak informują Organizatorzy, ma być okazją do zastanowienia się nad przyszłością polskiej kurateli sądowej, jej modelu oraz miejsca w szeroko rozumianym wymiarze sprawiedliwości. W zamyśle ma być również wstępem do planowanego przyszłorocznego IV Kongresu Kuratorskiego. Dodatkowo odbywa się w tym samym roku, w którym zaczęły obowiązywać szerokie zmiany ustrojowe, wprowadzone przez ustawodawcę w akcie regulującym organizację kuratorskiej służby sądowej.

Głównym punktem wydarzenia niewątpliwie będą zagraniczni goście, którzy wygłoszą swoje prelekcje w otwierającym konferencję panelu pt. Kuratela w Europie. A są to PhDr. Andrea Matouškova – Dyrektor Probacyjnej i Mediacyjnej Służby w Republice Czeskiej oraz prof. Ioan Durnescu z Uniwersytetu Bukaresztańskiego w Rumunii, ekspert w dziedzinie europejskiej probacji, wieloletni członek Konfederacji ds. Europejskiej Probacji (CEP), były kurator sądowy, redaktor naczelny czasopisma The European Journal of Probation oraz współautor m.in. takiej pozycji, jak Probation: 12 Essential Questions oraz Core Correctional Skills. The Training Kit. Warto tutaj zaznaczyć, że współpraca z organizacjami kuratorów sądowych innych krajów, to jedno z ustawowych zadań Krajowej Rady Kuratorów. Dodatkowo podczas czerwcowego posiedzenia, delegaci do KRK podjęli uchwałę ws. przystąpienia do Europejskiej Organizacji do spraw Probacji – zobacz.

Patronat medialny nad konferencją objął należący do Wolters Kluwer Polska otwarty serwis informacyjny Prawo.pl, zawierający codzienne informacje m.in. z zakresu prawa, podatków, ale także tematyki kadrowej, samorządowej, zdrowotnej czy oświatowej. Z kolei wśród wystawców pokażą się firmy – sponsorzy wydarzenia, jak ITM Poland S.A., producent i dostawca m.in. aplikacji BEZPIECZNY KURATOR oraz OrCom sp. j., producent i dostawca systemów informatycznych, w tym systemu Służba Kuratorska OrCom.NET, dedykowanego dla wsparcia pracy zespołów kuratorskiej służby sądowej.

We foyer konferencyjnym swoją ofertę i dorobek zaprezentuje Ogólnopolski Związek Zawodowy Kuratorów Sądowych, zrzeszający ponad 1,6 tys. zawodowych kuratorów sądowych w 28. Międzyzakładowych Organizacjach Związkowych, tzw. MOZ-ach.

Konferencja jest organizowana w ramach odpłatnej działalności pożytku publicznego. Wszyscy zaangażowani w jej przygotowanie nie pobierają z tego tytułu jakichkolwiek wynagrodzeń. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby maksymalnie zbilansować koszty, by były jak najmniejsze. Dlatego udział w wydarzeniu wynosi tylko 100 zł. Formularz zgłoszeniowy wraz z Regulaminem wydarzenia jest dostępny poniżej. Należy go wysłać pod adres: konferencjakrk2023@gmail.com, najpóźniej do 15 września.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY WRAZ Z REGULAMINEM

W planowanych dwóch przerwach będzie dostępny catering w formie drobnego poczęstunku wraz z kawą i herbatą. Ponieważ na potrzeby konferencyjne zarezerwowana jest tylko część budynku WPAiE, gdzie odbędzie się konferencja (sala 2D im. Witolda Świdy, ul. Uniwersytecka 7-10, Wrocław), będą w nim przebywać także studenci i być może inni uczestnicy pozostałych wydarzeń w tym dniu. Dlatego korzystając z cateringu należy posiadać przy sobie identyfikator wręczany przez Organizatorów podczas rejestracji.

Poniżej udostępniamy plakat promujący konferencję oraz agendę konferencyjną (trzy panele tematyczne, dziesięciu wyśmienitych prelegentów). Organizatorzy zastrzegają sobie prawo dokonywania zmian w programie konferencji do dnia rozpoczęcia wydarzenia, a także w jego trakcie, o ile doszło do tego z przyczyn niezależnych od organizatora.

Plakat wydarzenia oraz Program konferencji

_________________________

Wszelkich informacji tak dotyczących zgłoszeń, płatności, faktur, jak i organizacyjnych udziela kolega Rafał Skręt,
delegat KRK z okręgu sosnowieckiego (tel. 509 396 435).

BRAK KOMENTARZY

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.