Prezydent RP zdecydował. Zmianą ustawy o kuratorach sądowych zajmie się Trybunał Konstytucyjny

Prezydent RP zdecydował. Zmianą ustawy o kuratorach sądowych zajmie się Trybunał Konstytucyjny

2134

27 sierpnia 2015 roku Prezydent RP Andrzej Duda skierował do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o zbadanie zgodności z Konstytucją przepisów ustawy z dnia 9 lipca 2015 roku o zmianie ustawy o kuratorach sądowych.

W uzasadnieniu wniosku prezydent wskazał, iż analiza przebiegu procedury ustawodawczej w zakresie trybu rozpatrzenia przez Sejm poprawek senackich do przedmiotowej ustawy, wzbudziła poważne zastrzeżenia, co do dochowania konstytucyjnych standardów procesu legislacyjnego.

Mając na uwadze tak doniosłe wartości jak zaufanie obywatela do państwa oraz stanowionego przez nie prawa, a także obowiązek współdziałania Sejmu i Senatu w realizacji funkcji ustawodawczej, niezbędne jest, by prawo było uchwalane w procedurze nie pozostawiającej żadnych wątpliwości” – napisał we wniosku prezydent.

źródło: www.prezydent.pl

O tej sprawie można też przeczytać w artykule Patryka Słowika pt. „Posłowie przegłosowali ustawę przez pomyłkę. Prezydent kieruje ją do Trybunału Konstytucyjnego” zamieszczonym w dniu 01.09.2015r. w serwisie gazetaprawna.pl

BRAK KOMENTARZY

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.