Kuratorska Służba Sądowa w liczbach

Kuratorska Służba Sądowa w liczbach

Dzięki zaangażowaniu i wytężonej pracy Komisji Monitorowania Warunków Pracy i Płacy Krajowej Rady Kuratorów możemy Państwu przedstawić opracowanie pt.
Kuratorska Służba Sądowa w Polsce – wg stanu na dzień 31.12.2014 r. Autorzy podkreślają, że celem opracowania jest przedstawienie w możliwie prosty i nieskomplikowany sposób stanu kurateli sądowej, tak aby był on czytelny zarówno dla kuratorów, jak i dla osób mających kontakt jedynie sporadyczny z kuratela sądową. Z tego względu w opracowaniu znajdują się głównie dane liczbowe przedstawione w formie tabel i wykresów, których źródłem są sprawozdania MS-S40 wysyłane przez każdy okręg na koniec roku do Ministerstwa Sprawiedliwości oraz ankiety przygotowane przez Komisję i wypełnione w poszczególnych okręgach sądowych .
Dokument zawiera szczegółowe informacje na temat całkowitego obciążenia kuratorów dla dorosłych i kuratorów rodzinnych we wszystkich okręgach oraz przeciętnej przypadającej na każdy etat kuratorski lub osobę pełniącą funkcję kuratora społecznego w danym okręgu.
W opracowaniu uwzględniono dane z roku 2014 oraz z roku 2010, co pozwala na prześledzenie zmian obciążenia w każdej z przedstawianych kategorii w okresie pięciu kolejnych lat.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w powstanie opracowania i zachęcamy do zapoznania się z jego treścią.

Pełny tekst opracowania znajduje się poniżej.

stan kurateli 31.12.2014r-1.

BRAK KOMENTARZY

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.