Nowa publikacja dr Łukasza Wirkusa „Wybrane programy resocjalizacyjne w praktyce kuratorów sądowych”

Nowa publikacja dr Łukasza Wirkusa „Wybrane programy resocjalizacyjne w praktyce kuratorów sądowych”

Z dużą satysfakcją informujemy, że na skrzynkę mailową portalu kurator.info wpłynął list dr Łukasza Wirkusa kuratora w ZKSS  w Sądzie Rejonowym w Słupsku informujący o ukazaniu się nowej pozycji wydawniczej, która z pewnością stanie się pomocna w wykonywaniu pracy kuratora sądowego.

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że w dniu dzisiejszym nakładem Wydawnictwa Adam Marszałek w Toruniu ukazała się książka pod moją redakcją naukową pt. Wybrane programy resocjalizacyjne w praktyce
kuratorów sądowych, która jest kolejnym ważnym krokiem w budowaniu profesjonalnego wizerunku Kuratorskiej Służby Sądowej.
Książka została poświęcona pamięci dra Tadeusza Jedynaka, a na temat jego działalności i zasług dla KSS napisałem kilka słów we wstępie od redaktora książki.
Na rynku wydawniczym wciąż jest mało propozycji konkretnych rozwiązań metodycznych z punktu widzenia praktyki resocjalizacyjnej. Mam nadzieję, że ta właśnie książka pozwoli na szersze wdrożenie interdyscyplinarnej metodyki pracy kuratora sądowego.

Ponadto chciałbym szczególnie i serdecznie podziękować Patronom honorowym i medialnym tej książki!
Są to: Krajowa Rada Kuratorów i Fundacja Probare oraz portale internetowe Kuratorskiej Służby Sądowej kurator.info i kuratorzy.pl
Ogromnie się cieszę z dotychczasowej, bardzo dobrej współpracy z Państwem i wyrażam nadzieję
na jej podtrzymywanie w przyszłości.
Serdecznie dziękuję za okazane zaufanie i cierpliwość w oczekiwaniu na pojawienie się książki objętej Państwa patronatem w ofercie wydawniczej.  

Książkę można
nabyć pod linkiem:
http://www.marszalek.com.pl/sklep/produk t/4856/wybrane_problemy_resocjal.html

Z wyrazami szacunku

Łukasz Wirkus
kurator rodzinny
Sądu Rejonowego w Słupsku

Spis treści prezentowanej publikacji dostępny jest tutaj.